منو اصفهان ، آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک بی3 ، طبقه سوم ، واحد 301 - تلفن : 32240818 - 031
سال نو مبارک

سوالات متداول درباره لیزیک قسمت هفتم

25 ـ اورب اسکن Orb Scan گالیله و پنتاکم چه عملی انجام می دهند ؟
اخیرا دستگاه های جدیدی ساخته و به بازار عرضه شده که آزمایش توپوگرافی و پاکیمتری قرنیه هم زمان و بدون تماس با چشم انجام می گردد . این دستگاه از دقت بالایی برخوردار است و می تواند بیماری های سطح خلفی قرنیه را نیز مشخص کند ، که قبلا با توپوگرافی امکان پذیر نبود . با کمک این وسیله ، قرنیه ، دقیق تر و بهتر ارزیابی می شود . قبل از جراحی های اصلاح کننده عیوب انکساری انجام این آزمایش که دقت بالاتری دارد ، درخواست و توصیه می گردد .

26 ـ قبل از عمل جراحی لیزر قرنیه چه اقداماتی باید انجام گیرد ؟
در صورت سلامت کامل چشم ها و کسب نتیجه دلخواه در معاینات اولیه و رعایت موارد ذکر شده در سوال های قبل مثل عدم استفاده از لنز تماسی طی مدت مشخص شده ، قرار عمل گذاشته می شود . مواردی که باید قبل از عمل رعایت شود عبارتند از :
ـ چند روز قبل از جراحی حتما شب ها لبه پلک ها از بیرون به وسیله آب گرم و شامپوی بچه شسته و سپس با آب گرم آب کشیده شود .
ـ در مورد خانم ها اگر از لوازم آرایشی استفاده می کنند ، بهتر است 2 تا 3 روز مانده به عمل از استفاده این مواد در اطراف چشم خودداری گردد .
ـ شب و ساعت های قبل از عمل استراحت کرده و اضطراب به خود راه ندهید . جای نگرانی نیست ، زیرا این جراحی تا کنون روی هزاران بیمار با نتایج عالی انجام شده و استراحت مناسب و نداشتن اضطراب باعث افزایش شانس موفقیت عمل می گردد .
ـ در صورت نیاز می توانید یک قرص 5 میلی گرم دیازپام را حدود نیم ساعت قبل از جراحی میل نمایید ، تا در حین جراحی فقط اضطراب کاهش یابد ، اما هوشیاری کم نشود و بیمار قادر به همکاری باشد . ضمنا پس از پایان جراحی اثر دارو به اوج خود خواهد رسید و بیمار می تواند استراحت و خواب کوتاهی داشته باشد .
ـ بهتر است قبل از جراحی استحمام نمایید زیرا تا 48 ساعت پس از جراحی نباید به حمام بروید و از طرفی خود استحمام قبل از عمل نیز باعث ایجاد آرامش و کاهش اضطراب خواهد گردد .
ـ در روز جراحی به کلی از به کار بردن عطر و ادکلن خودداری فرمایید .

27 ـ طول مدت جراحی لیزر چقدر است ؟
برای هر چشم ، جراحی حدود 5 تا 6 دقیقه به طول می انجامد و در صورت انجام عمل هم زمان بر روی دو چشم جمعا طول جراحی کمتر از 15 تا 20 دقیقه خواهد بود .
سوالات متداول درباره لیزیک قسمت اول
سوالات متداول درباره لیزیک قسمت دوم
سوالات متداول درباره لیزیک قسمت سوم

سوالات متداول درباره لیزیک قسمت چهارم
سوالات متداول درباره لیزیک قسمت پنجم

سوالات متداول درباره لیزیک قسمت ششم


آدرس مطب : اصفهان ، آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک بی3 ، طبقه سوم ، واحد 301
تلفن : 32240818 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
انواع مشکلات چشمی و علل آنهاانواع مشکلات چشمی و علل آنها

هر کسی که ساعت ها مطالعه کند، با رایانه کار کند یا فاصله های زیادی را رانندگی کند، دچارش می شوند ، این اتفاق زمانی می افتد که از چشم هایتان بیش از حد استفاده کنید. ... ادامه مطلب

بیماریهای شایع چشمبیماریهای شایع چشم

چشم‌ها اندام‌های شگفت انگیزی هستند که می‌توانند خود را درمان کنند، اما نمی‌توانید انتظار داشته باشید که همیشه به این کار ادامه دهند و نیاز به دارو ودرمان پیدا نکنید. ... ادامه مطلب

علل پتوز یا افتادگی پلکعلل پتوز یا افتادگی پلک

بسیاری از موارد افتادگی پلک در سن بالا در این دسته قرار می گیرند و ویژگی های آن عبارتند از چین پلکی بالا، خفیف بودن افتادگی که در نگاه به پایین تشدید می شود ... ادامه مطلب

درباره من

در آذرماه 1341 در شهرستان آبادان به دنیا آمدم ( لازم است چند کلمه ای را راجع به شهرستان آبادان بیان کنم . آبادان شهری است با مردمی بی نهایت خونگرم و مهربان . شهری که بزرگترین پالایشگاه جهان را دل خود جای داده و مناظر شهری آن که به دو قسمت شرکت نفتی و عادی تقسیم می شود . کاملاً در ایران بی نظیر است . رودخانه بهمنشیر از وسط آن می گذرد و نخلهایی زیبا در دو طرف آن قرار دارد که بعضاً بی سر هستند و زخم گلوله ای از خمپاره و شمسه نقشی همچون رزمندگان بر بدن دارند . در نقطه صفر مرزی قرار دارد و کشور عراق از فاصله چند صد متری آن پیداست .


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465