دکتر سیروس بخت آور

متخصص چشم پزشکی


سوالات متداول درباره لیزیک قسمت هفتم

25 ـ اورب اسکن Orb Scan گالیله و پنتاکم چه عملی انجام می دهند ؟
اخیرا دستگاه های جدیدی ساخته و به بازار عرضه شده که آزمایش توپوگرافی و پاکیمتری قرنیه هم زمان و بدون تماس با چشم انجام می گردد . این دستگاه از دقت بالایی برخوردار است و می تواند بیماری های سطح خلفی قرنیه را نیز مشخص کند ، که قبلا با توپوگرافی امکان پذیر نبود . با کمک این وسیله ، قرنیه ، دقیق تر و بهتر ارزیابی می شود . قبل از جراحی های اصلاح کننده عیوب انکساری انجام این آزمایش که دقت بالاتری دارد ، درخواست و توصیه می گردد .

26 ـ قبل از عمل جراحی لیزر قرنیه چه اقداماتی باید انجام گیرد ؟
در صورت سلامت کامل چشم ها و کسب نتیجه دلخواه در معاینات اولیه و رعایت موارد ذکر شده در سوال های قبل مثل عدم استفاده از لنز تماسی طی مدت مشخص شده ، قرار عمل گذاشته می شود . مواردی که باید قبل از عمل رعایت شود عبارتند از :
ـ چند روز قبل از جراحی حتما شب ها لبه پلک ها از بیرون به وسیله آب گرم و شامپوی بچه شسته و سپس با آب گرم آب کشیده شود .
ـ در مورد خانم ها اگر از لوازم آرایشی استفاده می کنند ، بهتر است 2 تا 3 روز مانده به عمل از استفاده این مواد در اطراف چشم خودداری گردد .
ـ شب و ساعت های قبل از عمل استراحت کرده و اضطراب به خود راه ندهید . جای نگرانی نیست ، زیرا این جراحی تا کنون روی هزاران بیمار با نتایج عالی انجام شده و استراحت مناسب و نداشتن اضطراب باعث افزایش شانس موفقیت عمل می گردد .
ـ در صورت نیاز می توانید یک قرص 5 میلی گرم دیازپام را حدود نیم ساعت قبل از جراحی میل نمایید ، تا در حین جراحی فقط اضطراب کاهش یابد ، اما هوشیاری کم نشود و بیمار قادر به همکاری باشد . ضمنا پس از پایان جراحی اثر دارو به اوج خود خواهد رسید و بیمار می تواند استراحت و خواب کوتاهی داشته باشد .
ـ بهتر است قبل از جراحی استحمام نمایید زیرا تا 48 ساعت پس از جراحی نباید به حمام بروید و از طرفی خود استحمام قبل از عمل نیز باعث ایجاد آرامش و کاهش اضطراب خواهد گردد .
ـ در روز جراحی به کلی از به کار بردن عطر و ادکلن خودداری فرمایید .

27 ـ طول مدت جراحی لیزر چقدر است ؟
برای هر چشم ، جراحی حدود 5 تا 6 دقیقه به طول می انجامد و در صورت انجام عمل هم زمان بر روی دو چشم جمعا طول جراحی کمتر از 15 تا 20 دقیقه خواهد بود .
سوالات متداول درباره لیزیک قسمت اول
سوالات متداول درباره لیزیک قسمت دوم
سوالات متداول درباره لیزیک قسمت سوم

سوالات متداول درباره لیزیک قسمت چهارم
سوالات متداول درباره لیزیک قسمت پنجم

سوالات متداول درباره لیزیک قسمت ششم


آدرس مطب : اصفهان ، آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک بی3 ، طبقه سوم ، واحد 301
تلفن : 32240818 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیمطالب و مقالاتجراحی عیوب انکساریآب مرواریدسوالات پزشکیرزومهسایتهای دیگربرنامه کاریخدمات مطببیمارستان های طرف قرار دپیامهای کاربران