دکتر سیروس بخت آور

متخصص چشم پزشکی


نتایج لیزیک چیست و چه انتظاری می توان از آن داشت ؟

جراحی لیزیک به طور عمده در اصلاح نزدیکبینی متوسط و بالا انجام می‎شود. اگر چه بسیاری از جراحان ترجیح میدهند که در مواردی که شماره چشم کمتر از 4 دیوپتر است از این روش استفاده نکنند ولی در مطالعه منتشر شده توسط Waring قابلیت پیشبینی این عمل در نزدیکبینی پایین تا 93% گزارش شده است.

در مطالعه دیگر، Ruiz دید 40/20 و بهتر را در 92% از بیماران با نزدیکبینی کم گزارش کرد. در نزدیکبینی با شماره بالاتر از 4 معمولاً درصد موفقیت به اندازه موارد خفیفتر نیست. مثلاً در مطالعه Guell در بیماران با شماره چشم بین 7 تا 12 ، 5/71 % بیماران در نهایت دارای دید 40/20 یا بهتر بودند. نتایج لیزیک برای اصلاح آستیگماتیسم هم قابل قبول گزارش شده است.

در یک مطالعه 6 ماه بعد از عمل، 8/96 % بیماران مبتلا به آستیگماتیسم دید 40/20 یا بهتر داشتند.مشکل اصلی جراحی لیزیک برای اصلاح دوربینی غیرقابل پیشبینی بودن آن است. در یک مطالعه، Argento نتایج خوبی را با لیزیک در درمان دوربینی خفیف، متوسط و زیاد گزارش کرد. در این مطالعه بعد از 6 ماه 100% چشمها با دوربینی خفیف، 3/95% با دوربینی متوسط و 71% با دوربینی شدید، بین 1± دیوپتر عیب انکساری باقی مانده داشتند.

جراحی عیوب انکساری بخش اول
جراحی عیوب انکساری بخش دوم

جراحی عیوب انکساری بخش سوم
جراحی عیوب انکساری بخش چهارم
جراحی عیوب انکساری بخش ششم عوارض و خطرات لیزیک
جراحی عیوب انکساری بخش هفتم عوارض و خطرات لیزیک


آدرس مطب : اصفهان ، آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک بی3 ، طبقه سوم ، واحد 301
تلفن : 32240818 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیمطالب و مقالاتجراحی عیوب انکساریآب مرواریدسوالات پزشکیرزومهسایتهای دیگربرنامه کاریخدمات مطببیمارستان های طرف قرار دپیامهای کاربران