منو اصفهان ، آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک بی3 ، طبقه سوم ، واحد 301 - تلفن : 32240818 - 031
سال نو مبارک

جراحی سیکی

ck
برخلاف روش گذاشتن حلقههای داخل قرنیه که فقط برای نزدیکبینی کاربرد دارد روش CK برای درمان دوربینی و پیرچشمی مورد استفاده قرار میگیرد. این روش برای درمان موقت دوربینی خفیف تا متوسط (1+ تا 3.25+) با آستیگماتیسم کمتر از یک تایید شده است. مانند کاشت حلقه داخل قرنیه در این روش هم هیچ بافتی از قرنیه جدا نمی‎شود. قبل از عمل به کمک توپوگرافی، جراح محورهای دارای انحناء کمتر را روی قرنیه مشخص میکند و به کمک یک وسیله مخصوص که امواج رادیویی ساطع میکند و داخل قرنیه قرار میگیرد انحناء این محورها را بیشتر میکند.

نتیجه نهایی واکنش حرارتی امواج رادیویی و قرنیه افزایش قدرت قرنیه در ناحیه مرکزی است. همانگونه که گفته شد در این روش جراح به کمک یک قلم مخصوص، امواج رادیویی را به محیط قرنیه اعمال میکند. حرارت ایجاد شده توسط این امواج باعث چروکیدگی کلاژنهای قرنیه در محیط و در نتیجه تغییر شکل انحناء مرکز قرنیه شده و قدرت آن را بالا میبرد . بنابراین بیمار قادر خواهد بود اشیاء نزدیک را واضح ببیند .

روش CK :
جراح به کمک یک قلم مخصوص، امواج رادیویی را به محیط قرنیه اعمال میکند.

کاشت لنزهای داخل چشمی
تاریخ قرار دادن لنز داخل چشمی برای اصلاح عیوب انکساری به سال 1950 در اروپا باز میگردد. ولی در آن زمان با توجه به نبودن وسایل مناسب و همچنین لنزهای با کیفیت و ساختار قابل قبول، عوارض عمل جراحی بسیار بالا بود. به همین دلیل علاقه برای انجام این عمل در دهه 80 میلادی از بین رفت ولی با پیشرفت تکنولوژی در اواخر دهه 90 و ساخت لنزهای داخل چشمی مناسب مجدداً جراحان برای درمان بیماران عیوب انکساری به این روش روی آوردند.

این روش برای اصلاح عیب انکساری در افرادی که کاندید مناسبی برای عمل لیزری روی قرنیه نیستند کاربرد دارد (قرنیههای نازک و شمارههای چشم بالا). در این نوع جراحی لنز مصنوعی در داخل چشم (اتاق قدامی یا خلفی) در جلوی عدسی طبیعی چشم قرار داده می‎شود. هم اکنون 3 نوع از PIOL ها مورد تایید قرار گرفته است. انواع متصل شونده به روی عنبیه در آمریکا با نام Verisyse و در اروپا با نام Artisan وجود دارند. نوع دیگری از PIOL که روی عدسی طبیعی و پشت عنبیه قرار میگیرد implantable Collamer Lens میباشد .

لنزهای داخل چشمی یا در جلوی عنبیه (راست) و یا در جلوی عدسی طبیعی (چپ) قرار داده می‎شود.

مزایای استفاده از PIOL
این روش قادر میباشد تا محدوده وسیعی از عیوب انکساری دوربینی و نزدیکبینی را درمان کند. وسایلی که برای انجام این عمل مورد نیاز است بسیار ارزانتر از تجهیزات بسیار پیشرفته جراحیهای لیزری است و از همه مهمتر اینکه این لنزها قابل خارج کردن هستند و هرگاه بیمار از نتیجه دید نهایی راضی نباشد، جراح میتواند لنز را خارج کند.

معایب استفاده از PIOL
جراحی قرار دادن لنز یک عمل داخل چشمی است و خطرات این گونه عملها مانند عفونت، جداشدگی شبکیه و التهاب شدید داخل چشمی را به دنبال دارد. در گذشته برای قرار دادن لنزهای PIOL به برشهای بزرگ و زدن بخیه در انتهای عمل نیاز بوده ولی امروزه با ساخت لنزهای انعطافپذیر (Foldable) میتوان لنزهای داخل چشمی را از برشهای بسیار کوچک وارد چشم کرده و بدون زدن بخیه عمل را خاتمه داد .

لنز مصنوعی Artisan در روی عنبیه برای اصلاح نزدیک بینی

لنز مصنوعی ICL که از یک برش کوچک داخل چشم قرار داده می‎شود.همچنین با توجه به اینکه عمق اتاق قدامی (مکانی که لنز داخل چشم قرار میگیرد در افراد دوربین کم میباشد)، این عمل جراحی برای افراد دوربین مورد استفاده کمتری داشته و بیشتر برای افراد نزدیکبین به کار میرود. همچنین دقت این روش به اندازه روشهای لیزری قرنیه نیست به همین دلیل این روش بیشتر برای افرادی به کار میرود که به دلیل قرنیه نازک و یا شماره چشم بسیار بالا قادر به انجام عمل جراحی لیزری قرنیه نیستند.بر اساس مطالعات موجود بعد از این عمل حدود 92% بیماران بدون عینک حدود 40/20 یا بهتر دید پیدا میکنند. از دیگر عوارض این عمل، خطر ایجاد آب مروارید و کاهش سلولهای اندوتلیوم قرنیه میباشد.
جراحی عیوب انکساری بخش اول
جراحی عیوب انکساری بخش دوم

جراحی عیوب انکساری بخش سوم
جراحی عیوب انکساری بخش چهارم
جراحی عیوب انکساری بخش ششم عوارض و خطرات لیزیک
جراحی عیوب انکساری بخش هفتم عوارض و خطرات لیزیک
نتایج لیزیک چیست و چه انتظاری می توان از آن داشت ؟
جراحی لیزری پی آر کی
روش Custom Ablation

روش لازک
کاشت حلقه در داخل قرنیه خارج کردن عدسی طبیعی چشم


آدرس مطب : اصفهان ، آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک بی3 ، طبقه سوم ، واحد 301
تلفن : 32240818 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانیدنظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
علل پتوز یا افتادگی پلکعلل پتوز یا افتادگی پلک

بسیاری از موارد افتادگی پلک در سن بالا در این دسته قرار می گیرند و ویژگی های آن عبارتند از چین پلکی بالا، خفیف بودن افتادگی که در نگاه به پایین تشدید می شود ... ادامه مطلب

انواع مشکلات چشمی و علل آنهاانواع مشکلات چشمی و علل آنها

هر کسی که ساعت ها مطالعه کند، با رایانه کار کند یا فاصله های زیادی را رانندگی کند، دچارش می شوند ، این اتفاق زمانی می افتد که از چشم هایتان بیش از حد استفاده کنید. ... ادامه مطلب

بیماریهای شایع چشمبیماریهای شایع چشم

چشم‌ها اندام‌های شگفت انگیزی هستند که می‌توانند خود را درمان کنند، اما نمی‌توانید انتظار داشته باشید که همیشه به این کار ادامه دهند و نیاز به دارو ودرمان پیدا نکنید. ... ادامه مطلب

درباره من

در آذرماه 1341 در شهرستان آبادان به دنیا آمدم ( لازم است چند کلمه ای را راجع به شهرستان آبادان بیان کنم . آبادان شهری است با مردمی بی نهایت خونگرم و مهربان . شهری که بزرگترین پالایشگاه جهان را دل خود جای داده و مناظر شهری آن که به دو قسمت شرکت نفتی و عادی تقسیم می شود . کاملاً در ایران بی نظیر است . رودخانه بهمنشیر از وسط آن می گذرد و نخلهایی زیبا در دو طرف آن قرار دارد که بعضاً بی سر هستند و زخم گلوله ای از خمپاره و شمسه نقشی همچون رزمندگان بر بدن دارند . در نقطه صفر مرزی قرار دارد و کشور عراق از فاصله چند صد متری آن پیداست .


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465