منو اصفهان ، آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک بی3 ، طبقه سوم ، واحد 301 - تلفن : 32240818 - 031
سال نو مبارک

كاشت لنز داخل چشمی با جراحی کاتاراکت

كاشت لنز داخل چشمی با جراحی کاتاراکتقبل از این که لنزهای داخلچشمی اختراع شوند، افراد باید عینکهای بسیار ضخیم یا لنزهاى تماسى را برای دید بهتر بعد از عمل جراحی مورد استفاده قرار میدادند. امروزه انواع مختلفی از لنزهاى داخل چشمى وجود دارند که به افراد در بهبود دیدشان کمک میکنند. با پزشک خود در مورد انتخاب بهترين لنز بنا به نیاز خود مشورت کنید.

لنزهای داخل چشمی چگونه عمل میکند؟
لنزهای داخل چشمی مانند عدسی چشمتان، نوری که از طریق قرنیه و مردمک وارد شده را روى پرده شبكيه متمرکز میکنند. بیشتر لنزهای داخلچشمی از جنس مواد قابل انعطاف با اندازه حدود یک سوم اندازه یک سکه ساخته میشوند . مثل شيشههاى عینک طبی، لنزهای داخل چشمی شمارهاى دارند كه برای اصلاح دید شما مناسب میباشد.


لنزهای داخلچشمی از جنس پلاستیک قابل انعطاف و به اندازه یک سوم اندازه یک سکه.

انتخاب کدام لنز داخل چشمی برای شما مناسب است؟
قبل از عمل جراحی چشمان شما به منظور تعیين شماره لنز داخلچشمی اندازهگیری می‎شود. شما و پزشکتان در مورد انتخاب لنز داخل چشمی مناسب بسته به ترجيح شما در استفاده از عینک مطالعه بحث خواهید كرد.

لنز داخلچشمی در دید شما موثر بوده و نیاز شما به استفاده از عینک را کاهش میدهد. در بعضی موارد ممکن است استفاده از عینک لازم باشد.

اگر شما آستیگماتیسم داشته باشید، پزشکتان در مورد لنزهای داخل چشمی توريك و موارد مورد نیاز با شما صحبت خواهد کرد.

انواع لنزهاى داخل چشمی

لنزهای مونوفوکال یا تککانونی

این نوع از لنزها چندین دهه است که به صورت رایج مورد استفاده قرار میگیرند.

لنزهای مونوفوکال برای فراهم آوردن دید خوب در فاصله نزدیک، متوسط يا دور ساخته شدهاند.

بیشتر افرادی که لنزهای مونوفوکالها را انتخاب میکنند، لنز داخل چشمى را برای فاصله دور و عینک مطالعه را برای فاصله نزدیک انتخاب میکنند. از سوی دیگر فردی که لنز داخلچشمى برای اصلاح دید نزدیک دارد، براى مطالعه نياز به عينك نخواهد داشت ولى براى دید بهتر اشیاء دور نياز به عینک دارند.

بعضی از افرادی که مونوفوکالها را انتخاب میکنند، تصمیم میگیرند لنز داخل چشمى را در یک چشم برای فاصله دور و در چشم دیگر برای فاصله نزدیک قرار دهند که این عمل مونوویژن نامیده می‎شود. مغز اطلاعات را از هر دو چشم ترکیب کرده و مطابقت میدهد. این عمل معمولاً نیاز به استفاده از عینک را کاهش میدهد. همچنین برای افرادی که بطور مداوم از کامپیوتر استفاده میکنند نیز مفید میباشد.

افرادی كه تمايل به انتخاب مونوویژن دارند مىتوانند اين حالت را قبل از عمل توسط لنز تماسى تجربه كنند تا مطمئن شوند توانايى تطبيق با اين شرايط را دارند. کسانی که نیاز به دید دقيق و ظريف دارند ممکن است مونوویژن را تحمل نكنند.

کاتاراکت يا آب مروارید
علائم پیشرفت کاتاراکت

انواع آب مروارید
هنگامی که من مبتلا به آب مروارید تشخیص داده شوم، چه باید بکنم؟
تشخیص کاتاراکت
روند عمل جراحی آب مروارید


آدرس مطب : اصفهان ، آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک بی3 ، طبقه سوم ، واحد 301
تلفن : 32240818 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانیدنظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
علل پتوز یا افتادگی پلکعلل پتوز یا افتادگی پلک

بسیاری از موارد افتادگی پلک در سن بالا در این دسته قرار می گیرند و ویژگی های آن عبارتند از چین پلکی بالا، خفیف بودن افتادگی که در نگاه به پایین تشدید می شود ... ادامه مطلب

انواع مشکلات چشمی و علل آنهاانواع مشکلات چشمی و علل آنها

هر کسی که ساعت ها مطالعه کند، با رایانه کار کند یا فاصله های زیادی را رانندگی کند، دچارش می شوند ، این اتفاق زمانی می افتد که از چشم هایتان بیش از حد استفاده کنید. ... ادامه مطلب

بیماریهای شایع چشمبیماریهای شایع چشم

چشم‌ها اندام‌های شگفت انگیزی هستند که می‌توانند خود را درمان کنند، اما نمی‌توانید انتظار داشته باشید که همیشه به این کار ادامه دهند و نیاز به دارو ودرمان پیدا نکنید. ... ادامه مطلب

درباره من

در آذرماه 1341 در شهرستان آبادان به دنیا آمدم ( لازم است چند کلمه ای را راجع به شهرستان آبادان بیان کنم . آبادان شهری است با مردمی بی نهایت خونگرم و مهربان . شهری که بزرگترین پالایشگاه جهان را دل خود جای داده و مناظر شهری آن که به دو قسمت شرکت نفتی و عادی تقسیم می شود . کاملاً در ایران بی نظیر است . رودخانه بهمنشیر از وسط آن می گذرد و نخلهایی زیبا در دو طرف آن قرار دارد که بعضاً بی سر هستند و زخم گلوله ای از خمپاره و شمسه نقشی همچون رزمندگان بر بدن دارند . در نقطه صفر مرزی قرار دارد و کشور عراق از فاصله چند صد متری آن پیداست .


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465